3,3 millárdos projektet jelentett be Szegedre és Budapestre a General Electric

A GE 3,3 milliárd forintos beruházással bővíti a budapesti és szegedi digitális egészségügyi fejlesztésekkel foglalkozó központjait, a kormány ehhez 675 millió forint támogatást biztosít, írja az MTI. 45 új kutatással, fejlesztéssel foglalkozó mérnököt vesz fel a cég. Az erről szóló eseményről nem hiányozhatott Nemesi Pál, de Bartók Csaba és B. Nagy László is jelen volt.

Szijjártó Péter elsőként arról beszélt, hogy szerint most az átlagosnál is nagyobb teher nyomja az egészségügyi ellátórendszereket, így felértékelődik a mesterséges intelligenciára alapuló megoldások szerepe. „Nagy jelentősége van ezen beruházásnak, mert olyan kutatásokat folytatnak ezekben a központokban, amelyek célja, hogy az egészségügyi rendszerek működését hatékonyabbá tegyék” – tette hozzá.

Szijjártó kiemelte, hogy az országnak a GE-vel harminc éves közös története van, több mint 4 ezer embert foglalkoztatnak Magyarországon. Az amerikai vállalat beruházása egyrészt a magyar gazdaság dimenzióváltását jelentős mértékben felgyorsítja, hiszen a nemzetgazdaság jövőbeli fejlődése nagymértékben függ attól, hogy mennyi kutatás-fejlesztési kapacitás, magas hozzáadott értékű tevékenységet és milyen magas technológiai színvonalú beruházásokat sikerül az országba hozni.

A miniszter hangsúlyozta, hogy ezekért még nagyobb a harc, mivel “ahol a jövő technológiáját fejlesztik, ott van a hosszú távú versenyelőny”. Kitért arra is, hogy a magyar tudás világszinten is fontos szerephez jutott a koronavírus elleni küzdelemben, a mostani bejelentés újra megerősíti, hogy az orvostudomány, diagnosztika területén a magyar tudás világszinten versenyképes.

„Ez a beruházás még szorosabbra fűzi Magyarország viszonyát az Egyesült Államokkal, amely továbbra is második legjelentősebb beruházói közösséget tudhatja magáénak az országban: az 1700-at megközelítő amerikai vállalat több mint 100 ezer magyar embernek ad munkát, és ezen vállalatok nagy hatást gyakorolnak a magyar gazdaság növekedésének alakulására” – fogalmazott.

Fotók: Szijjártó Péter / Facebook

Nemesi Pál, a Dél-alföldi gazdaságfejlesztési zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztosa üdvözölte a beruházást, hozzátéve, hogy a jól működő együttműködések, fejlesztések azonnal tudnak reagálni az olyan kihívásokra, amelyet a koronavírus-járvány is teremtett. A dél-alföldi régió fellegvára egészségipari szempontból Szeged, a Szegedi Tudományegyetem, amely egészségügyi kutatások tekintetében nemzetközi szinten kiváló teljesítményt nyújt, ez a bővítésnek köszönhetően tovább fejlődik majd.

Ascsillán Endre, a GE Közép- és Kelet-Európáért felelős alelnöke arról szólt, hogy a beruházással új kutatási projekt indul, amely globális piacokra fejlesztett, mesterséges intelligencia alapú megoldások megvalósítását teszi majd lehetővé.

„A fejlesztés Magyarország és a GE együttműködésének újabb fontos állomása, amely a GE Healthcare üzletágának digitális egységét érinti, amely már 2000 óta van jelen Magyarországon. A kibővített fejlesztőközpontnak nem csupán gazdasági értéke van, hanem kitűnő példája annak a hosszú távú együttműködésnek, amelynek eredményeképpen magas hozzáadott értékű munkahelyek jönnek létre, amelyek további fejlesztési projekteket, kapacitásokat képesek Magyarországra vonzani” – mondta.

Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a GE Healthcare a GE 16,7 milliárd dolláros egészségügyi üzletága, amely ma Magyarországon több mint 700 munkatársat foglalkoztat. Az orvosi képalkotó, betegfigyelő berendezések és digitális technológiák vezető szolgáltatójaként, a GE Healthcare intelligens eszközök, adatelemzés, alkalmazások és szolgáltatások révén teszi lehetővé az egészségügyben dolgozók számára, hogy gyorsabb és megalapozottabb döntéseket hozhassanak.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.