A Fidesz szerint ez a Magyarország már nem a segélyalapú Magyarország

A párt szerint 2010 óta vége a segélyalapú Magyarország korszakának, a gazdaság pedig egy olyan fejlődési pályára állt, amire az elmúlt ötven évben nem volt példa – jelentette ki keddi budapesti sajtótájékoztatóján az Országgyűlés gazdasági bizottságának fideszes elnöke.

Bánki Erik azt mondta, hogy 2010 óta a segélyalapú Magyarország korszakának vége, a gazdaság pedig egy olyan fejlődési pályára állt, amire az elmúlt ötven évben nem volt példa, és ez esélyt ad arra, hogy az ország valóban felzárkózzon a nyugat-európai gazdasági fejlettséghez és bérszínvonalhoz. Ehhez arra van szükség, hogy a magyar gazdasági növekedés évente legalább két százalékkal meghaladja az európai uniós átlagot.

A képviselő azt is mondta, hogy a balliberális kormányok idején „segélyekre kárhoztatták a magyar polgárokat”, „százezrek tengődtek segélyen”, munkahelyteremtés helyett munkahelyeket szüntettek meg, aki pedig dolgozott, azt agyonadóztatták, a magyar családokat, munkavállalókat elszegényítették. Ezzel szemben 2010-hez képest ma mintegy 800 ezerrel dolgoznak többen Magyarországon, a bérek folyamatosan emelkednek – a nettó átlagkeresetek 82 hónapja nőnek -, a minimálbér és a szakmunkás minimálbér 2010 óta több mint duplájára nőtt – sorolta.

A fideszes politikus kiemelte, hogy tavaly január és október között 10,9 százalékkal nőttek az átlagbérek. Megjegyezte, hogy a családpolitikai intézkedéseknek köszönhetően a legmagasabb arányban a többgyermekes családok bére nőtt. (via MTI)

 

Nyitókép: Röhrig Dániel / atadhir.hu