Költségvetési csalásba keveredett a szegedi fideszes képviselőjelölt őrző-védő cége

Ahogy mi is megírtuk, költségvetési csalás bűntette miatt 36 személlyel szemben emelt vádat a Csongrád Megyei Főügyészség még szeptember elején. A vádlottak mintegy 1,5 milliárd forint adót csaltak el. A közlemény szerint a számlabefogadók között szerepelt szegedi székhelyű őrző-védő cég is, az Átlátszó információi szerint ez a Tigers Security, mely Német Ferenc fideszes képviselőjelölt többségi tulajdonában áll.

Költségvetési csalás bűntette miatt 36 személlyel szemben emelt vádat a Csongrád Megyei Főügyészség, illetőleg további 54 személlyel szemben alkalmazott más intézkedést, akik fiktív számlák kibocsátásával, illetőleg befogadásával közel másfél milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak az állami költségvetésnek – írta szeptember elején közleményében az ügyészség.

Az ügyészség szerint a számlagyártól egy szegedi székhelyű őrző-védő cég is vásárolt. A kérdést, hogy melyik cégről van szó, az ügyészség azzal hárította el, hogy “a kérdéses ügyben a konkrét cégre nézve nem adható tájékoztatás, hiszen abból az elkövető személyére nézve is egyértelmű következtetés lenne levonható.” Az  őrző-védő cég, egy vendéglátóipari termékeket forgalmazó vállalkozás, és egy országos kereskedéssel foglalkozó társaság együtt összesen 100 millió forint áfát csalhattak el.

Az Átlátszó információi szerint az őrző-védő cég nem más, mint a felszámolás alatt álló Tigers Security, melynek többségi tulajdonosa Német Ferenc, a vagyonvédelmi kamara korábbi elnöke, a Fidesz újszegedi képviselőjelöltje.

Német az Átlátszónak azt mondta, a vádemelés az ügyvezető ellen történt, ő személy szerint évek óta nem vesz részt az ügyvezetésben. Több cégben is tulajdonos, de állítása szerint nem tudott a számlavásárlásról.

“A napi ügyekben végképp nem vettem részt” – hangsúlyozta.

Az ügyészség egyébként egészen elnéző volt az adócsalókkal szemben, közlemény szerint “a nyomozás során 54 gyanúsított az általa okozott vagyoni hátrány összegét részben vagy egészben megfizette és ezzel közel 500 millió forint megtérült a magyar állam felé. Ezen terheltek vonatkozásában a főügyészég az eljárást megrovás alkalmazása mellett megszüntette, illetőleg a feltételes ügyészi felfüggesztés lehetőségével élt a vagyoni hátrány megtérítésének előírása mellett.” (Átlátszó)

 

Nyitókép: Német Ferenc / Facebook