Távozik az újság éléről az Index szegedi születésű főszerkesztője

Főszerkesztőt váltott az Index, a szerkesztőség eddigi irányítója, a szegedi származású, korábban a Délmagyarországnál is író Tóth-Szenesi Attila vezető szerkesztőként folytatja, az újság vezetését Dull Szabolcs veszi át szerdától.

Dull Szabolcs az Index előtt 2011 és 2014 között az Origo Hírek rovatának újságírójaként is politikai, parlamenti témákról írt. Azelőtt, 2008-tól 2011-ig a Kossuth Rádió Krónika című hírműsorának riportere volt, illetve a Figyelőben és a Manager magazinban is publikált cikkeket. 2008-ban az ELTE-n végzett francia és kommunikáció szakon. Jelenleg az ELTE ÁJK-n hallgat jogot, az ELTE BTK Média és Kommunikáció Tanszékén pedig újságírást tanít.

„Öt éve kezdtem el dolgozni az Indexnél, amely már akkor is szuper hely volt – egy olyan lap, ahol bármit meg lehet írni, bármit ki lehet mondani, és egy olyan közösség, amely az évek során egyre összetartóbb lett. A lapnál újságíróként, szerkesztőként és rovatvezetőként is mindig azt tapasztaltam, hogy mindenki azért dolgozik, hogy gyorsak, pontosak, színesek, lényegre törőek és a legolvasottabbak legyünk. Megtisztelőnek és persze nagy kihívásnak tartom, hogy mostantól főszerkesztőként folytathatom” – írta Dull.

Tóth-Szenesi Attila (b) és Dull Szabolcs. Fotók: Index

Tóth-Szenesi 2017 májusa óta volt az Index főszerkesztője, miután Dudás Gergely saját kérésére távozott a cégtől. A leköszönő főszerkesztő azt írta, élete nagy kalandja volt ennek a pozíciónak a betöltése, de hiányolta már magát az újságírást. Tóth-Szenesi a szegedi József Attila Tudományegyetemen szerzett történészdiplomát 2000-ben, és már ott, az egyetemi lapban írni kezdett. Rövid ideig fizikai munkából élt, amikor raktári segédmunkás, hamburgeres, bálásruha-kereskedő, üveges, és portás is volt. A szegedi Reggeli Délvilág és a Délmagyarország lapoknál folytatta újságírói pályáját, Budapesten pedig az Ingatlan és Befektetés szaklapnál dolgozott. 2002-ben került az Index-hez, egy év múlva elnyerte a Minőségi Újságírásért díjat a budapesti lakásvásárlási viszontagságokról szóló riportjával, és ő volt az az újságíró is, aki 2004-ben bement be az MSZP zárt kampányértekezletére, ahonnan riportot közölt, nyilvánosságra hozva a párt titkolni kívánt kampánystratégiáját. Az eset után sajtóetikai vita zajlott az alkalmazott újságírói módszerről.

„Egy olyan időszakban lettem az Index főszerkesztője, amikor a lap alapítványi tulajdonba kerülésével nem lehetett tudni, mennyire lesz működőképes az új szervezeti felállás. Azóta két és fél év telt el, életem nagy kalandja volt ennek a pozíciónak a betöltése. Főszerkesztőként mindig volt bennem egy hiányérzet, egy mind erőteljesebb belső konfliktus: nem tudok eleget foglalkozni azzal, ami lassan húsz éve az életem egyik legfontosabb része, az újsággal – akár szerkesztőként, akár tartalmi projektek felelőseként, akár szerzőként. Új munkakörömben, az Index vezető szerkesztőjeként éppen ez lesz a dolgom. Szabolcsot régóta ismerem, a munkát nem most kezdjük, csak folytatjuk, az újságírásról vallott felfogásunk nagyon hasonló, és emberileg is közel állunk egymáshoz. Tudom, hogy rátermett főszerkesztője lesz az Indexnek, akivel nekem is öröm lesz együtt dolgozni” – mondta.