Szétverik a Siha közi bölcsődét

A Siha közi bölcsődében folytatódik a város közintézmény felújítási programja. Az energetikai és családbarát fejlesztésre összesen 313,8 millió forint európai uniós támogatást használ fel az önkormányzat, és további 31 millió forint önrésszel egészíti ki a beruházást.

Az újrókusi lakótelepen működő Siha közi bölcsőde az 1980-as években panelelemekből épült, jelenleg 96 férőhelyes. A felújítás során hőszigetelés és új vakolat kerül a külső falakra. Korszerű nyílászárókra cserélik a régi ajtókat, ablakokat. A fűtésrendszer is megújul: modernizálják az elavult hőközpontot, kicserélik a csöveket és a radiátorokat. A lapos tető hő- és vízszigetelést kap, valamint napelemeket szerelnek rá. Az épületeken kívül és belül is korszerűsítik az elektromos hálózatot és a világítótesteket. Ezekkel a fejlesztésekkel jelentősen csökkenni fog a bölcsőde energiafelhasználása, ráadásul az energia egy része megújuló forrásból származik majd, és kevesebb üvegházhatású gáz kerül a levegőbe, tisztábbá, egészségesebbé válik a környezet.

A fejlesztés során korszerűsítik a víz- és szennyvízhálózatot, illetve a csapadékvíz-elvezetést is. Járdákat építenek a kerítésen kívül és belül. Az akadálymentesítés részeként rámpa épül a bejárathoz, a vakok és gyengén látók számára taktilis vezetősávokat alakítanak ki, irányjelző és tájékoztató táblákat helyeznek ki Braille-betűs feliratokkal, a hallássérültek részére indukciós hurokerősítő készüléket szereznek be, a parkolóban pedig kijelölt hely lesz a mozgáskorlátozottaknak.

A bölcsőde 2012 januárjában. Fotó: Google Maps

Korszerűsítik a mosdókat és a vizesblokkokat, kibővítik a tornaszobát, áthelyezik a sószobát. Az udvar is megújul, és árnyékolókat szerelnek az épületek napfényes homlokzatára. 3 millió forint értékben új játékokat és bútorokat is kap az intézmény.

A bölcsőde korszerűsítését a közbeszerzési eljárásban nyertes szegedi vállalkozás, a HPQ Plus Kft. végzi. A felújított bölcsődét a tervek szerint jövő év elején vehetik birtokba a gyerekek és az ott dolgozók.

 

Nyitókép: Iványi Aurél