Szabó Bálint szerint igenis elrabolták őt, három vállalkozót is megnevezett

Szabó Bálint azt mondta, hogy a hozzájárulása nélkül szivárgott ki a sajtóhoz az az információ, miszerint a rendőrség nem nyomoz állítólagos elrablása ügyében, valamint hazugságnak nevezte azt, hogy nem rabolták el. Élő videójában három vállalkozót is megnevezett, akiknek közük lehetett a Cserepes sori piac megvételéhez, illetve a február 15-ei elrablásához.

A járványhelyzet, illetve a Cserepes sori piac előzményeinek ismertetése után rá is tért arra, hogy a három vállalkozó nem más, mint Bényi Szabolcs, Gácsér Béla és Szilágyi István, illetve a volt ”tulajdonos”, Botka László – egyébként nem 100%-ban önkormányzati tulajdon –, aki „átjátszotta” nekik a piacot. Szabó szerint az önkormányzat annak idején még áfát is kivetett a bérleti díjakra, amit ők vittek a NAV-ig.

Állítása szerint „nem szeretne vádaskodni”, de egy „egyszerű, mindenki által leinformálható” kéréssel fordul a három megnevezett szegedi vállalkozóhoz az akár legális, de semmiképp sem tisztességes piaceladás miatt:

  • Bényi Szabolcs, mostanában Budapesten tevékenykedő jogászhoz, aki Szegeden trafiktulajdonos, kormányzati tisztségeket is betölt, így jobboldali kötődésű nagyvállalkozó – Papírokkal bizonyítsa, hogyan, mikor, kinek a segítségével került a cégének tulajdonába a piac területe? – Egyúttal Botka Lászlót már meg is említi, mint ”eladót”.
  • Szilágyi István, a Tisza Expo egyik tulajdonosához – Miért akarták átjátszani számára a piac megtartásának jogait?
  • Gácsér Béla, trafiktulajdonoshoz – Nyilatkozzon arról, hogy milyen szerepe volt a piac bezárásában?

Ezután rátérünk a rendőrségi ügyre: megdöbbentette a hír, miszerint lezárták a nyomozást és nem találtak arra utaló nyomot, hogy elrabolták őt. Szabó Bálint ezután azt mondta, megtámadja a rendőrségi határozatot, és kezdeményezi a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság kizárását a nyomozásból. Ez egyébként azután történt, hogy a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság már ki lett zárva, átpasszolták Békés megyébe az ügyet.

Szabó azt mondta, hogy szerinte tudja bizonyítani igazát, hiszen az általa is bemutatott égő szalmabála nyomok, illetve konténer is kétséget kizárólag bizonyítja, hogy márpedig az megtörtént, amiről beszámolt. Azt is felhozta érvként, hogy nyilván nem önszántából ment 35 kilométerrel arrébb a tervezett sajtótájékoztató helyett a makói tanyavilág felé. Szerinte még valahol a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányságon bukhatott el az ügy, mivel szerintük az általa mutatott bizonyítékok nem arra mutatnak, hogy elrabolták őt, holott azt nem említi, amint az ügyben már a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozott.

Kifejtette, az igazság szerinte ezzel szemben az, hogy jól szervezett, behatárolható, megnevezhető személyek kényszerének – nem csak az ominózus február 15-ei napon volt az a kényszer – hatásárára került oda, ahova. Ismét felhozta a város és a megyei rendőrség közti állítólagos összefonódásokat, majd megemlítette, hogy a nemrég távozott rendőrfőkapitányt ő is felszólította erre. Egyébként Polyák József Zsolt jelenlegi Békés Megyei Rendőr-főkapitány váltja Dakos Józsefet a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság élén.

Megemlíti továbbá, hogy a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság rongálás gyanúja miatt nyomoz a 2021. április 15-én az M5-ös autópályán történt “durrdefektes” balesete miatt.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

 

Frissítés (május 5. 12:50): cikkünk megjelenését követően a Szabó Bálint által említett egyik vállalkozó, Bényi Szabolcs levélben kereste meg szerkesztőségünket. Mint írta, Szabó állításai hamisak, és a Cserepes sori piac kapcsán közli, hogy az nincs és nem is volt a tulajdonában.